Вчені сфотографували рідкісний феномен світіння очей людини

Дослідники сфотографували рідкісне явище світіння очей людей. Вони бачили його в період радіотерапії, спалахи виникали у людей навіть із закритими очима.

Зорові світлові ефекти – фосфены, з’являються у людей без впливу світла на око. Вони також виникають у результаті механічної дії або під дією сильних магнітних полів, речовинами хімічного походження, електричних збудженням.
Люди, які проходять лікування променевою терапією, повідомляли про сплеск світла в очах, що тривали кілька миттєвостей. Дослідники змогли підтвердити, що таке світіння реально у хворих, які проходять радіотерапію. Фахівці змогли момент зняти на камеру і повідомили, що це черенковское випромінювання.
Павло Черенков в 1934 році встановив світіння, вызывающееся зарядженими частинками в прозорому середовищі, наприклад, взаємодія космічних променів з атмосферою Землі. У період радіотерапії людський організм переносить опромінення, і коли заряджені частинки проходять через склоподібне тіло очі, може з’явитися світіння. Воно з’являється в середині очного яблука, близько від фоторецепторів, тому його бачать і з прикритими очима.
Фахівці зафіксували такий світ спеціальною камерою CDose. Експерти заявляють, що система спостереження за випромінюванням допоможе удосконалити методи опромінення.

%d блогерам подобається це: