Categories: nauka

Хто створив технологію, підкорюючу енергію космосу. Тернистий шлях генія

Holger Thorsten Schubart, генеральний директор Neutrino Energy Group
Я познайомився з Хольгером Шубарт у 2015 році, хоча вже задовго до першої зустрічі чув про нього і про його фантастичною і нестримною вірі в проект, яким він займається, від друзів. Насправді тема його наукової діяльності звучить фантастично навіть зараз і полягає у створенні технології отримання элетрического струму від космічних частинок невидимого спектру випромінювання і створення на основі цієї технології, яка отримала назву Neutrinovoltaic, джерел постійного струму різної потужності та призначення.
Маючи вищу технічну освіту в даній області і розуміючи предмет його досліджень, я спочатку дивився на нього з явним співчуттям., як це робили, схоже, і багато інших. Відмовившись від простого процесу заробляння грошей, що у нього виходило досить успішно, спрямувати всі свої фінансові кошти (а до 2019 року він фінансував всі дослідні та лабораторні роботи виключно за рахунок власних коштів) на цю безнадійну божевільну, як мені тоді здавалося, ідею, міг тільки абсолютно нерозумний чоловік. Довгі роки я пильно спостерігаю за розвитком цього проекту і поступово, вивчаючи поглиблено дану тематику і заражаючись непохитною впевненістю Хольгера в правоті його справи, знайомлячись з результатами лабораторних досліджень, я сам опинився в таборі його прихильників і погодився увійти в Науковий Рада компанії Neutrino Energy Group.
До Шубарту, як ні до кого іншого, підходить цитата з «Пісні про сокола» (1898) Максима Горького “Безумству хоробрих співаємо ми пісню! Безумству хоробрих співаємо ми славу!”
І це не перебільшення. Ідея отримання електричної енергії від впливу космічних нейтрино виникла на початку 2000 років, коли дослідники в процесі роботи з матеріалами для збільшення коефіцієнта корисної дії сонячних батарей зіткнулися з раніше ненаблюдаемым явищем збільшення атомних вібрацій досліджуваного матеріалу. Цей випадково виявлений ефект і послужив відправною точкою багаторічних кропітких досліджень Хольгера Шубарта і його міжнародної команди вчених.

Holger Schubart і професор Arthur McDonald Луареат Нобелівської премії по фізиці за 2015 р.
До 2008 року прийшло розуміння і нарешті, практичне підтвердження того, що технологія дійсно працює, і є всі шанси не тільки заявити про розробку технології, але комерціалізувати її. А адже це і є найскладніше. Історія знає масу прикладів, коли унікальні винаходи і технології так і не були впроваджені, а їх винахідники терпіли насмішки і знущання, ниділи або потрапляли в психтатрическую клініку, вмираючи в самоті і злиднях.
Сьогодні співробітники компанії Neutrino Energy Group з посмішкою згадують ті важкі часи, коли доводилося, виступаючи на різних конференціях, симпозіумах і в пресі доводити, що компанія створила дійсно революційний надтвердий матеріал з підвищеними атомними вібраціями, і що нейтрино, впливаючи на цей матеріал, викликають додаткові мікровібрації, переводячи атомні вібрації в резонанс, який знімається у вигляді постійного струму з металевої фольги, покритої напиленням створеного композитного надтвердої матеріалу.
До 2015 року вважалося, що нейтрино не мають масу, а саме наявністю маси нейтрино пояснювалася можливість роботи Neutrinovoltaic технології. Тільки після присудження Нобелівської премії по фізиці за 2015 рік канадського дослідника Arthur Mc Donald і японському Takaaki Kajita ситуація почала мінятися кардинальним чином. Після всього чотирьох років вже весь науковий світ визнав, що нейтрино мають масу. Найбільші видання, такі як ,наприклад, німецький Spiegel, публікують дані про успішних дослідженнях в області точних вимірювань маси нейтрино, що проводяться, наприклад, в Технологічному інституті Карлсруе (KIT).
У цьому зв’язку також дуже важливим теоретичним і незалежним підтвердженням працездатності Neutrinovoltaic технології є роботи вчених ETH (Eidgenössische Technische Hochschule, Zürich), які показали, що, коли матеріали виробляються з розмірами менше 10-20 нанометрів, тобто в 5000 разів тонше людського волосся, коливання зовнішніх атомних шарів на поверхні наночастинок великі і грають важливу роль в тому, як цей матеріал поводиться.

Зліва направо: Чемпіон Формули 1 2016 року Ніко Росберг, наслідний принц Норвегії Хокон Магнус, Хольгер Торстен Шубарт
Те, про що говорив Шубарт починаючи з 2008 року, знаходить сьогодні особливу підтвердження у фундаментальних роботах незалежних ісседователей різних країн. В останній рік можна спостерігати значний комерційний інтерес до розробки компанії Neutrino Energy Group на чолі з Хольгером Шубартом, відзначається активне надходження коштів від сторонніх інвесторів у проект. І в цьому немає нічого дивного, оскільки промислове впровадження розробки обіцяє повністю перебудувати систему енергопостачання, починаючи від невеликих електронних приладів до створення розподіленої системи енергопостачання, що включає створення безлічі генеруючих джерел в місцях споживання енергії.
Компактність таких джерел, відсутність витрат на обслуговування і технічний ремонт, 100% екологічність електрогенерації, можливість створення Neutrino Power Cube® джерел струму різної вихідної потужності і нескладної адаптації до необхідним параметрам за розмірами і вихідним характеристикам, можливість роботи в базовому та маневреному режимах, цінова конкурентність джерел струму в порівнянні з традиційною енергетикою зробить дану розробку одним з головних наукових відкриттів 21 століття.
Більш детальну інформацію можна отримати: https://neutrino-energy.com
Автор: Л. Румянцев
к. т. н., член Наукової Ради Neutrino Energy Group

NewsHub

Comments are closed.

Recent Posts

  • nauka

Вчені: Шкіра регулює циркадні ритми незалежно від мозку

Білок нейропсин в клітинах шкіри здатний регулювати циркадні ритми незалежно від головного мозку. Це відкриття може помітно вплинути на терапію…

1 місяць ago
  • technology

Блогер: Asus ROG Phone 2 не розбирається без поломки

Вивчає якість гаджетів Зак Нельсон провів огляд смартфона Asus ROG Phone 2. Він упевнений, що модель складно розібрати, при цьому…

1 місяць ago
  • technology

Компанія Olympus представила компактну системну камеру OM-D E-M5 Mark III

Компанія Olympus показала компактну системну камеру OM-D E-M5 Mark III з безліччю нових технологій. Апарат являє собою зменшену версію E-M1…

1 місяць ago
  • nauka

Вчені: Ген «короткого сну» запобігає порушення пам’яті при недосипанні

Учені, що працюють на базі Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, встановили, що при недосипанні ген «короткого сну» запобігає розвитку порушень пам'яті.…

1 місяць ago
  • nauka

Вчені: Забруднене повітря підвищує ризик розвитку остеопорозу

Вчені кажуть, що погана якість повітря пов'язано з підвищеним ризиком розвитку остеопорозу і переломів. Забруднене середовище таким чином шкодить структурі…

1 місяць ago
  • nauka

Косметологи розповіли про простих і ефективних методах догляду за шкірою восени

Косметологи розповіли про простих, але дуже ефективних методах догляду за шкірою обличчя восени. Експерти порекомендували спеціальний догляд, який дозволить мінімізувати…

1 місяць ago