Вчені: Ген «короткого сну» запобігає порушення пам’яті при недосипанні

Учені, що працюють на базі Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, встановили, що при недосипанні ген «короткого сну» запобігає розвитку порушень пам’яті. В рамках дослідження фахівці виявили другу мутацію, яка дозволяє людині виспатися за короткий період часу.

Експерти шукають сім’ї, в яких деяким людям потрібно менше сну для повноцінного відновлення сил, ніж іншим. Далі вони вивчають їхні гени, намагаючись знайти елементи, відповідальні за дані процеси. Нещодавно у групи дослідників вийшло виявити один змінений ген. Він дозволяє носіям спати менше, при цьому всілякі негативні наслідки відсутні.
В рамках останнього дослідження фахівці встановили, що існує ще один ген-мутант з кодовою назвою ADRD1. Його володарі сплять набагато менше, ніж інші. До речі, зазвичай тривалі розлади сну призводять до розвитку певних захворювань. Однак учасники дослідження, у яких є вищезгаданий ген, почувають себе добре. Відзначається, що вони можуть спати не більше 5,5 годин на добу. Інший ген називається NPSR1, сон його володарів триває 20 хвилин менше, ніж у інших.
З теоретичної точки зору такі мутації можуть поширюватися, оскільки зараз люди проявляють активність вночі. У той же час, за словами експертів, подібні ситуації зустрічаються рідко. Вчені не можуть сказати, чому такі особливості сильно не поширені. Вони мають намір продовжити працювати в даному напрямку.

%d блогерам подобається це: