Вчені: Шкіра регулює циркадні ритми незалежно від мозку

Білок нейропсин в клітинах шкіри здатний регулювати циркадні ритми незалежно від головного мозку. Це відкриття може помітно вплинути на терапію шкірних хвороб.

Світлочутливі опсины мають сильний вплив на сітківку, але вони експресуються і в інших тканинах. Наприклад, у шкірі риб, жаб, ящірок і молюсків вони оперативно змінюють колір відповідно з навколишнім середовищем. У ссавців такої особливості не спостерігається, але вчені виявили факт експресії в їх шкірі також. До цього часу залишалася невідомою їх пряма функція.
Розібратися в цьому прийняли рішення наукові співробітники Вашингтонського університету. У ході дослідження вони з’ясували, що нейропсин здатний регулювати циркадні шкірні ритми незалежно від освітлення. Дана процедура проходить незалежно від мозку або зору. Поступово змінюючи ступінь освітленості, експерти адаптували клітини до інших часових поясів протягом декількох днів.
Нове відкриття може надати величезну допомогу медикам. Циркадні ритми, за деякою інформацією, впливають на загоєння шкіри, тому дії зі зміною рівня освітлення можуть допомогти лікарям створити нові методи терапії.

%d блогерам подобається це: