Вчені: Забруднене повітря підвищує ризик розвитку остеопорозу

Вчені кажуть, що погана якість повітря пов’язано з підвищеним ризиком розвитку остеопорозу і переломів. Забруднене середовище таким чином шкодить структурі кісток і змістом мінералів.

Дорослі, особливо з низьким рівнем доходів і у віці близько 65 років, мають підвищений ризик переломів кісток і втрати мінеральної щільності кісток, пов’язаних з остеопорозом, при тривалому впливі забрудненого повітря. Цей висновок був зроблений американськими вченими після обстеження декількох тисяч випробовуваних.
Аналіз показав, що ті, хто жив у місцях з більш високими концентраціями дрібних твердих частинок в навколишньому середовищі, на 7,6% мали велику ймовірність госпіталізації через кісткових захворювань. В областях з підвищеним вмістом чорного вуглецю в повітрі, як правило, знижується рівень паратиреоїдного гормону в крові, який допомагає регулювати рівень кальцію і відновлює кістки. З часом у учасників дослідження спостерігалася втрата кісткової маси в стегнах і кінцівках. Такий вплив відбувалося від важких металів на зразок свинцю, кадмію і ртуті, які є дуже токсичними і впливають на концентрацію вітаміну D, пригнічуючи захисну оболонку скелета.
Остеопороз – це дуже серйозна і небезпечна хвороба, яка вражає переважно літніх людей, особливо жінок в постменопаузі. При цьому недугу кістки стають слабкими, ламкими і дуже схильними до переломів. Наслідками також бувають болі в спині, викривлення хребта і постави. Експерти рекомендують дотримуватися терапевтичних приписів лікарів, оскільки подібні захворювання іноді бувають летальними. Після оприлюднення цих даних, профілактикою може виявитися відвідування місць з чистим і свіжим повітрям.

%d блогерам подобається це: